Наумоски со најголема доверба кај граѓаните на Ѓорче Петров, убедлива предност пред останатите
Vestiplus.mk
+Во тренд...

Наумоски со најголема доверба кај граѓаните на Ѓорче Петров, убедлива предност пред останатите

Актуелниот градоначалник на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски е најпопуларниот политичар во оваа скопска општина, покажува телефонската анкета на М – Проспект.

На прашањето „Кој е најпопуларен политичар во Ѓорче Петров?“ 34,5 % одговориле Александар Наумоски, што е речиси двојно од Владо Мисајловски, кој е втор со рејтинг од 19,5%.

Наумоски има далеку повисок рејтинг и од останатите политичари во Ѓорче Петров, како пратениците Даниела Марковска од СДСМ и Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Анкетата е направена од М-Проспект по телефонски пат во февруари 2021 година, на примерок од 960 полнолетни граѓани на Ѓорче Петров со маргина на грешка од +/- 3%.

Можеби ќе ве интересира...

Мандарините како природен извор на витамини: Еве колку можеме да јадеме дневно

Vesti +

Трагедија: Во сопствениот дом во Гевгелија пронајден починат шеесет годишен маж

В+

Шефот на НАТО: Русија може да употреби хемиско оружје

В+

Пленковиќ: Украинците се борат за вредностите кои сите ги споделуваме

В+

Овој знак го мрази целиот свет, а парите ги сака повеќе од се’

Vesti +

Богоев: Наместо трка за идеи за иднината на државата, Мицкоски и Апасиев се во мртва трка во национализам

Vesti +