Направете сами заштитна маска за само 2 минути
Vestiplus.mk
LIFE

Направете сами заштитна маска за само 2 минути

 

Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени салфети, гумички за тегла и селотејп.
Начинот на изработка е многу едноставен и маската се прави во само неколку чекори.

Погледнете го краткото видео со инструкции:

.

Можеби ќе ве интересира...

Финансиски процвет: Еве на кои хороскопски знаци октомври им носи многу пари и успех

В+

Еве како ќе препознаете дали жената сака да спие со вас!

В+

Ако сте еден од овие три хороскопски знаци блазе вас: Ќе заработите големи пари

В+

Може да очекувате 3 промени: Што ќе се случи во вашето тело ако се откажете од лебот на еден месец

Vesti +

Сонувавте дека водите љубов? Тоа може да има повеќе значења, едно е морбидно

Vesti +

Мај им носи пари – Ова се четирите хороскопски знаци кои овој месец може да очекуваат финансиска добивка

В+