Нападнати маж и жена во Кисела вода - детали за инцидентот
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Нападнати маж и жена во Кисела вода – детали за инцидентот

На 04.12.2022 во 20.00 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека на подрачје на Кисела Вода, В.М.(42) од Скопје физички ги нападнал С.Д.(30) и женско лице Д.Д.(32), двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Левица и Апасиев се реална закана за европската иднина, Мицкоски е само нивен заложник

Vesti +

232 санкции за брзо возење

Vesti +

СДСМ: Со одговорните политики јавниот долг намален за дополнителни 2,2 процентни поени

Vesti +

Објавена листа на најпаметните и „најглупавите“ народи: Еве каде се Македонците

Vesti +

46 санкции за прекршоци што ги прават пешаците на територија на СВР Битола

Vesti +

Следува поевтинување на горивата: Собранието ги изгласа измените на законот за акциза и ддв на нафтените производи

В+