Најмалку четворица искасани од кучиња скитници
Vestiplus.mk
Uncategorized

Најмалку четворица искасани од кучиња скитници

На 26.05.2023 во 00.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Н.Ѓ.(33) од Скопје пријавил дека на ул.„1632“ бил каснат од куче скитник.

На 25.05.2023 Г.Т.(55) од Кичево во полициска станица пријавил дека на улицата „Методија Стефаноски“ во Кичево бил каснат од куче скитник. Истиот ден, Д.Т.(64) и Д.Т.(31), двајцата од Кичево, пријавиле дека на Градскиот кеј, односно на ул. „Рудничка“, биле каснати од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира...

Големо апсење во Скопје – Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

Vesti +

Дали сакате да се ослободите од пајаците во вашиот дом? Ви треба само едно растение за да ги избркате со својот мирис

Vesti +

Млад маж со болничка пренесен во болница – тешко се повредил на Галичица откако се истумбал со четирицикл

Vesti +

(ФОТО) Приведени двајца криумчари на мигранти

Vesti +

Спремете се за невреме – Метеоролозите со нова прогноза

Vesti +

Тешка сообраќајка во Куманово: Украинец со мотор излетал од патот

Vesti +