Vestiplus.mk
LIFE

Наједноставниот трик со кој ќе се решите од комарци и муви во куќата и надвор засекогаш

 

Сите ги сакаме пролетта и летото, но ги мразиме мувите кои доаѓаат заедно со овие годишни доба.

Мувите можат да бидат прилично незгодни и што повеќе мавтаме со рацете, се чини се повеќе летаат околу нас.

Но, ако мислевте дека не можете да се решите од мувите, грешите! Пости едноставен и ефикасен начин за отстранување на мувите, како од вашиот дом така и од надвор. Имаме совршено решение – 100% ефикасно, природно и едноставно!

Поминете ги пролетните и летните денови уживајќи и без муви и комарци кои зујат околу вашите уши.

Идеален рецепт за ова се лимон и каранфилчиња.

Имено, каранфилчињата и нивниот мирис ги одбиваат мувите многу ефикасно, но ако додадете лимон во мешавината, природниот мирис кој ги одбива мувите ќе биде уште појјак.

Ќе ви треба лимон и неколку каранфилчиња. Прво згответе половина лимон и ставете каранфилчиња во целулоза. Само ставете го ова на масата на која седите и мувите веќе нема да зујат околу вас.

Можеби ќе ве интересира...

Ќе пливаат во пари- за четири хороскопски значи месец мај ќе им донесе финансиски прилив

В+

НАЈМОЌНИТЕ И НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ СЕКОГАШ СЕ РАЃААТ ВО ОВОЈ хороскопски знак! Успехот и среќата им се загарантирани!

Vesti +

ВИДЕО: Бизарна несреќа – ѕвездата на ТикТок загина во опасна акробација со камион

В+

Научно истражување потврди: Овие три хороскопски знаци најдолго живеат

В+

ВЕРЕНИЦАТА МИ ОТКРИ ШТО САКА ДА НАПРАВИ КОГА ЌЕ СЕ ОМАЖИ ЗА МЕНЕ: Сега не знам дали да се женам, разочаран сум, а причината е СРАМНА

Vesti +

Малкумина знаат како всушност да направат запршка: Тајна што ја знаат само вистинските мајстори

Vesti +