Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

„Најдоброто за секоја општина“ со граѓаните, ги слушаме нивните барања и ги преточуваме во програмски решенија

Караванот „Најдоброто за нашата општина“ и вчера продолжи со маалски средби на партиски функционери во неколку општини низ државата.

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски беше на средби со граѓаните од општина Карпош. Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска се сретна со жителите на Штип а организациониот секретар , Мартин Попов беше во посета на Неготино.

Пратениците на СДСМ, Дарко Каевски и Марија Ангелова ги посетија Зелениково, односно Чешиново Облешево, а членот на ИО Петре Шилегов беше на средба со граѓани во скопската општина Чаир.

Членот на ЦО на СДСМ Зоран Китанов беше со граѓаните во Гевгелија, а Никола Бабовски и Милан Живковиќ беа на средби во Ресен, односно Македонски брод.

„Пред граѓаните ги презентираме проектите и мерките кои досега ги реализиравме но и ги слушаме нивните барања, ги следиме нивните потреби кои ќе ги преточиме и во конкретни програмски решенија.

Така ја создаваме најдобрата понуда за секоја општина за секој град. СДСМ останува со граѓаните, отчетно, транспарентно и инклузивно.

Граѓаните тоа го препознаваат и затоа даваат поддршка на концептот што води напред, концептот што носи резултати.

Затоа СДСМ и на претстојните локални избори е убедлив фаворит, затоа што го има најдоброто за секоја општина. “ – сооопштија од СДСМ.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Заедно да се спротивставиме на пироманските политики и да ја обезбедиме европската иднина на земјата

Ве повикувам заедно да се спротивставиме на пироманските политики и да ја обезбедиме европската иднина на земјата, порача вечерва во Велес претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на трибинита „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во Велес. Претседателот Ковачевски истакна дека македонските граѓани не сакаат неизвесност, не сакаат мрачна... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски на меѓувладината седница со Албанија: Заеднички сме на европскиот пат и се справуваме со кризата, заеднички овозможуваме економски раст и развој

Vesti +

Три лица без сертификат затекнати во угостителски објект во Миравци

В+

Заврши владината седница – Донесени серија важни одлуки поврзани со ковид кризата, еве за што се работи

В+

Вистината за кикириките: Ги јадете често, а не знаете што му прават на вашиот организам

В+

Лукот го зајакнува имунитетот, а малку е познато дека го лечи овој вирус

В+

Јован Митрески: Со измените на Законот за облигациони односи, каматите нема да смеат да бидат повисоки од долгот

Vesti +