Vestiplus.mk
+ Здравје

Надуениот стомак ќе го снема- Јадете ја оваа салата три дена за вечера и губете килограми

Доаѓа лето и сите сакаме да изгледаме најдобро.

За да се ослободите од вишокот килограми, ве советуваме да го пробате овој рецепт за салата, кој е идеален за појадок и вечера и ќе го промени вашето тело.

Состојки: Зелка, Репка, Моркови, Сок од лимон, Маслиново масло

Изрендајте зелка, цвекло и моркови во сооднос 3: 1: 1. Кога ќе ги изрендате, додадете билки по вкус (магдонос, целер…).

Промешајте го зеленчукот , а потоа додадете малку сок од лимон.

На крај, додадете маслиново масло или некое друго растително масло по ваш избор. Не посолувајте ја салатата и тоа е тоа!

Вашиот оброк е подготвен, јадете ја оваа салата за вечера три дена и ќе ги видите првите резултати што ќе ве воодушеват.

Можеби ќе ве интересира...

Герасимовски: Старата скопска чаршија како симбол на градот добива нова урбана опрема и нејзино редовно одржување

В+

Шилегов: Ќе именувам заменик градоначалник Албанец, јас сум градоначалник што обединува

В+

Првите симптоми на мозочен удар: Последиците од прекинот на протокот на крв во мозокот може да бидат трајни, но може да предизвикаат и смрт

Vesti +

Редовна 40-та седница на Владата

Vesti +

СДСМ: 24 декември е еден од најцрните датуми во нашата демократија кој не смее да се повтори, по девет години во ВМРО-ДПМНЕ ништо не е сменето

Vesti +

Супер вест: Зголемената мартовска пензија ќе се исплати предвреме, еве на кои датуми ќе легнат парите

Vesti +