Ако чувствувате надуеност во стомакот, имате болки и тегоби, ви треба само овој напиток, кој воедно ќе го спласне преку ноќ.

Ви треба 1 лимон, 1 краставица, 1 лажица рендан ѓумбир, 1 лажица алое вера, вода и магдонос.

Се меша се во блендер и се пие. Ќе ви биде подобро уште со првата испиена чаша.

Пијте го ова една недела.