Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

На пациент во Струмица му се дава медицинска помош пред болница, внатре нема место (ВИДЕО)

Медицинска помош наместо во болница, на пациент во Струмица му се дава надвор од објектот, јавува „Фактор“.

Видеото е испратено од читател. Според неговите тврдења, станува збор за струмичката болница, која поради преполнетите капацитети, не може да ги собере сите граѓани, па на дел им се дава инфузија, односно медицинска помош и надвор од болницата, односно точно пред нејзиниот влез.

Она што може да се види, е дека веројатно станува збор за помлад пациент, за кого можеби и нема потреба од целосна хоспитализација.

Фактор нема точна информација кога е направено видеото.

фото/видео Фактор

Можеби ќе ве интересира...

Втора виртуелна средба на вицепремиерот Димитров со младите, организирана од Американските катчиња

Vesti +

МЗ: Вчера се аплицирани 18.149 вакцини

Vesti +

Објавени приватни детали од мистериозниот живот на ќерките на Путин

Vesti +

709 санкции за брзо возење

Vesti +

Што после Путин? Руски известувачи открија кој може да биде нов лидер на Русија

Vesti +

Поставиле блокатор на возилото на млад скопјанец, вработени во “ЈП Паркинзи” нападнати со метален предмет

В+