Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

На Амди Бајрам ќе му биде направен посмртен тест за коронавирус

На 64-годишна возраст во болницата „Филип Втори“ почина поранешниот пратеник и актуелен претседател на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам.

Бајрам имал проблеми со срцето, а посмртно ќе му биде направен и тест за Ковид 19, за што му е земен брис, дознава „Фокус“.

Бајрам деновиве беше актуелен во јавноста поради организирањето на раскошна свадба за својата внука Перјан на брод во Турција, на која присуствувале 600 гости.

-Имаме 370 гости од Македонија и 230 гости од Турција. Имам доста турски политичари овде, од кај претседателот Ердоган, од политичкиот врв, од кај нас политичари нема на забавата. Се забавуваме на брод на Босфор, атмосферата е прекрасна. Се организиравме за кратко време со помош на пријателите на Ердоган. Кога ќе се вратиме назад, ќе споделиме фотографии и снимки од овој убав настан –изјави Бајрам.

Можеби ќе ве интересира...

Извршени контроли на 148 возила кои вршат јавен превоз на ученици, констатирани 70 прекршоци

Vesti +

Владата предупреди: На штрајкувачите ќе им се исплатат само придонесите, децата и учениците треба да ни се на прво место

Vesti +

Во Русија, расте раздорот меѓу „тврдата линија“ и вториот ешалон кој е против војната со Украина

В+

Детали за несреќата на булеварот “Гоце Делчев” – Настрада пешак откако во него удри BMW x5

В+

180 санкции за брзо возење

В+

Расчистена тешка кражба, приведено лице од Скопје

Vesti +