Пронајдени двете двете исчезнати малолетнички во Скопје (ФОТО)
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Пронајдени двете двете исчезнати малолетнички во Скопје (ФОТО)

Полицијата ги пронашла двете деца кои се одалечија од своите домови изминатите денови.

На социјалните мрежи кружи информација “МВР ги нашла децата! Родителите ќе си ги земат од станица! Браво 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
” при што е објавена и фотографија.

По девојчињата, 15 годишната Мелиса и 12 годишната Аниса се трагаше од четвртокот вечерта, откако таткото на Аниса ја пријави за исчезната. Тогаш таткото на Аниса пријавил во полиција таа во четвртокот наутро излегла од дома кон нејзиното училиште „Лирија“ во Чаир, меѓутоа по часовите не се вратила дома.

Како и секоја тажна случка и оваа беше искористена од страна на опозицијата за ситен политички профит, но и злоупотреба.

Извори од МВР ја потврдија информацијата.

Можеби ќе ве интересира...

Рубљата потона: Тргувањето на Московската берза е прекинато

В+

Доаѓа „Гром“: Нови турски хаубици за Македонците

Vesti +

174 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

Vesti +

Илиевски oд ТВ 21: Димитриевски ветува 30% вработувања, за директори и управни одбори во ЈП во договор со Алијанса и Алтернатива

В+

231 санкции за брзо возење

Vesti +

Филипче: Обезбедивме квалитетна инсулинска терапија, за првпат сензори за мерење гликемија

Vesti +