Моторџија паднал од моторот, итно пренесен во болница
Vestiplus.mk
Uncategorized

Моторџија паднал од моторот, итно пренесен во болница

На 06.05.2023 во 16.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, Б.А.(41) од Струга, управувајќи мотоцикл „ктм“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола и со мотоциклот паднал на коловозот.

Во несреќата, Б.А. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Гостивар. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Можеби ќе ве интересира...

УХМР издаде метео предупредување – Невреме во Македонија

Vesti +

Трагедија на Плетвар: Загина младо момче, познат идентитетот

Vesti +

Тешка сообраќајка во Куманово: Украинец со мотор излетал од патот

Vesti +

Апсења и претреси во Прилеп

Vesti +

Ужас: Прегазено 18 годишно девојче, возачот побегнал

Vesti +

Хрватски индекс ја објави девојката од снимката која го удираше ракометарот Тот, првоосомничениот падна во раце на полицијата

Vesti +