Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Младо момче тешко повредено во автобус во Скопје

Младо момче повредено во автобус во Скопје, откако возачот закочил, момчето паднало на подот и се повредило.

„На 13.10.2020 во 16.30 часот било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, во автобус „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.М.(59) од Скопје, при сопирање, патникот Б.А.(22) од Скопје паднал на подот од автобусот и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.“соопштуваат од полициа.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Активиран дневниот билет на ЈСП – ќе чини 120 денари

В+

Весковски: Во следните 4 години градиме две нови детски градинки, катна гаража и нов парк, развојот на Карпош продолжува

В+

Пронајден хероин, приведени две лица од Куманово

Vesti +

Силно невреме ги погоди Австрија и Швајцарија, има повредени

В+

Хороскопски знаци кои најмногу изневеруваат: Вагите се познати како најголеми љубовници, но овие знаци ќе ве изненадат

Vesti +

Богоев: Со вклучувањето на експертите и јавноста во партијата ќе го искоренуваме клиентелизмот

В+