Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Младо момче рането во центарот на Скопје

На 23.11.2022 во 20.15 часот во Полициската станица Центар, Ѓ.М.(28) од Скопје пријавил дека околу 18.00 часот на бул.„Климент Охридски“ во Скопје бил физички нападнат од две лица, при што едното од нив употребило остар предмет и му нанело повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

598 санкции за брзо возење

Vesti +

Претрес во гевгелиско, пронајдена дрога, приведен дилер

Vesti +

Маричиќ: ЕУ вложува кај нас бидејќи не подготвува за членство

Vesti +

Петровска кон Ковачки: Зборувате за партизација, а никогаш не зголемивте плати и станарина за војниците

В+

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ може да учи што е одговорност, неговите пратеници сакаат беспредметно да го трошат времето за работа на Собранието, во ситуација кога многу закони се заглавени

В+

Петок и вторник неработни денови – уште еден продолжен викенд останува до крајот на годинава

В+