Младата скопјанка која била донесена во гинекологија Чаир починала и покрај обидите на докторите да ја спасат, информира МВР.

-На 12.10.2020 во 23:00 часот во СВР Скопје, од Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир било  пријавено дека во 21:30 часот кај нив во бессознание била донесена 24-годишната А.Р. од село Студеничани, скопско. Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но во 23:00 часот била констатирана смрт кај А.Р.. По консултација со Јавен Обвинител, телото било предадено во Институтот за судска медицина на обдукција.