Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Млада скопјанка почина на гинекологија Чаир

Младата скопјанка која била донесена во гинекологија Чаир починала и покрај обидите на докторите да ја спасат, информира МВР.

-На 12.10.2020 во 23:00 часот во СВР Скопје, од Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир било  пријавено дека во 21:30 часот кај нив во бессознание била донесена 24-годишната А.Р. од село Студеничани, скопско. Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но во 23:00 часот била констатирана смрт кај А.Р.. По консултација со Јавен Обвинител, телото било предадено во Институтот за судска медицина на обдукција.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Полицијата ќе пишува казни доколку немате зимска опрема – Каква е состојбата на патиштата?

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започната е законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15.03.2023 година. Повеќе информации може да прочитате овде. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

По изјавата на Путин, Пентагон прогласи DEFCON 2?

В+

СДММ на хуманитраниот турнир, под слоганот ,,Млади и солидарни” во Струмица собира средства за младите и децата со попреченост

Vesti +

Богданка Кузеска: Расте извозот, растат платите, економските политики на СДСМ се успешни и даваат резултати

Vesti +

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Vesti +

Само со воведување на светски стандарди може да се спасат лозарството и винарството во Македонија

В+

Кои симптоми на коронавирус се најчести кај мажите, а кои кај жените?

В+