Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Мијалков качил температура сопругата позитивна на корона

Судењето за Таргет Тврдина утринава се одложи откако обвинетиот Сашо Мијалков пројавил симптоми на коронавирусот, а на денешото рочиште беше предвидено да сведочи министерот за правда Бојан Маричиќ.

Имено неговиот адвокат Љупчо Шврговски изјавил дека сопругата на Мијалков била заразена со корона, а синоќа и тој пројавил симптоми по што интервенирала болничка екипа од приватна болница во неговиот дом и препишана му е соодветна терапија.

Мијалков имал висока температура и сува кашлица, а поладнево е предвидено да направи и тест на Ковид 19.

– Вчера доцна бев известен од Сашо Мијалков, дека неговата сопруга Ана Мијалкова е позитивна на тестот на корона вирус. Истовремено од негова страна ми беше посочено дека и тој има покачена температура и сува кашлица и денеска попладне ќе прави тест, изјави Шврговски.

До судот, бранителот на Мијалков, го достави позитивниот тест и издадената терапија.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Заедно да се спротивставиме на пироманските политики и да ја обезбедиме европската иднина на земјата

Ве повикувам заедно да се спротивставиме на пироманските политики и да ја обезбедиме европската иднина на земјата, порача вечерва во Велес претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на трибинита „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во Велес. Претседателот Ковачевски истакна дека македонските граѓани не сакаат неизвесност, не сакаат мрачна... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Северна Македонија го чествува Денот кога како дел од антифашистичката коалиција дојде до своја и слободна држава, денес дел од најпрогресивните демократии

В+

Додека вмровските градоначалници бараат пари од владата: Гејмерски компјутери од по две илјади и лаптопи од по илјада евра – Општина Аеродром набави 35 есктремно скапи компјутери

Vesti +

Костадин Костадинов за Струмица: Децата од социјално ранливи семејства би ги ослободиле од надоместокот за детските градинки

В+

Заев: Ги решивме сите отворени прашања за да имаме повисок животен стандард, во недела да гласаме за број 12

В+

СДСМ: Левица и Апсиев се реална закана за европскиот пат, Мицкоски е нивни заложник

Vesti +

ОВОЈ ЗНАК ЌЕ СЕ ЗБОГАТИ ВО ОКТОМВРИ: Го чека голем прилив на ПАРИ

Vesti +