Vestiplus.mk
+ LIFE

Месец март за овие 4 хороскопски знаци ќе биде најсреќен – проверете дали сте еден од нив

Овие четири знаци може да очекуваат среќа во месец март.

РИБИ
Во месец март, припадниците на овој знак ќе имаат можност да си ги покажат своите знаења и потенцијали. Исто така овој период за рибите може да значи можност за запознавање на некои нови симпатии. Месец мај може да биде повеќе стресен за вас.

ЈАРЕЦ
За припадниците на овој хороскопски знац, месец март означува почеток на голема среќа, како на љубовен така и на финансиски план. Така да, спремете се, ви престои еден од поубавите периоди во животот. Верувајте во себе, вашите напори на крај ќе се исплатат.

РАК
Благодарение на вашата искрена желба за нови случувања и авантури, вие ќе излезете од „досадната“ зона. Ако сте имале впечаток дека сте останале без енергија, вие ќе ги совладате сите препреки. Работете на вашите цели, вашите потенцијали ќе процветаат.

ДЕВИЦА
Иако ќе наидете на проблеми, не се плашете, се ќе оди како што сте си замислиле. Оваа пролет, Девиците ќе доживеат пресврт во својот живот. Ве очекува исклучителен успешен период.

Можеби ќе ве интересира...

Средба Шахпаска-Григоријан: УНДП е наш партнер и голем поддржувач, заедно создаваме услови за целосна инклузија и вработување на ранливите категории на граѓани

Vesti +

ВИДЕО: Заев објави моќно видео на социјалните мрежи – Минималната плата до крајот на оваа година има тенденција да биде 18.000 денари

В+

Пожар во радовишко, загина едно лице

Vesti +

Црни бројки: 1069 заразени, 29 починати – најмладиот имаше 56 години

В+

Пронајдена марихуана во вредност од над 500.000 евра во дебарско

Vesti +

Апсење на Средно Водно – Во раце на полицијата падна 29 годишник кај кој била пронајдена дрога

В+