Маж нападнат од мечка во село Црешново - итно e префрлен во скопските клиники
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Маж нападнат од мечка во село Црешново – итно e префрлен во скопските клиники

Во атар на селото Црешново, Македонски брод, маж од Скопје бил нападнат од мечка, објави Centar.mk.

Повредениот е пренесен во Медицинскиот центар во Прилеп, од каде е препратен во клиниките во Скопје, пишува Centar.mk.

Можеби ќе ве интересира...

Лукаревска за Уставот: Носејќи државничка одлука победници ќе бидат оние што имаат европски дух

Vesti +

Приведен крадец по распишана потерница

Vesti +

Приведен тетовец за издржување на затворска казна

В+

Каква е состојбата на патиштата?

Vesti +

Мицкоски се поистовети во Груевски, со вокабуларот и настапот ја доведе во прашање партиската функција

В+

Лазаревска објави видео: ВМРО ДПМНЕ потврди дека цела година блокираат многу добар закон во собраниска процедура на Комисијата за образование

В+