Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Маж нападнат од мечка во село Црешново – итно e префрлен во скопските клиники

Во атар на селото Црешново, Македонски брод, маж од Скопје бил нападнат од мечка, објави Centar.mk.

Повредениот е пренесен во Медицинскиот центар во Прилеп, од каде е препратен во клиниките во Скопје, пишува Centar.mk.

Можеби ќе ве интересира...

Усвоена преговарачка структура за преговорите со Европската Унија

Vesti +

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

В+

Ковачевски: Не се разговара за аранжман со ММФ, туку за користење на еден од инструментите

Vesti +

Претрес во Кочани, пронајдена дрога, приведен дилер

Vesti +

Членството на Северна Македонија во НАТО е столб на регионалната безбедност, средба на Петровска со специјалниот претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан, сер Стјуард Пич

В+

Заев на дуелот со Мицкоски: Големата разлика меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е што тие не успеаја да спроведат попис

В+