Vestiplus.mk
+СВЕТТехнологијаТОП ВЕСТИ

Маск воведува амнестија на Твитер: „Народот го кажа своето“

Најбогатиот човек на светот и нов сопственик на Твитер, Илон Маск, денеска објави дека одобрува „амнестија“ за суспендираните сметки од популарната социјална мрежа.

Соопштението дојде откако Маск објави анкета за повторно активирање на сметките на оние кои не го прекршиле законот или не ширеле одвратен спам. Имајќи предвид дека 72 отсто од испитаниците гласале „за“, Маск одлучил да даде „амнестија“.

Можеби ќе ве интересира...

Фото: Дебакл на митингот на Данела Арсовска и Христијан Мицкоски среде Карпош

В+

СДСМ: Градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ правеле дубари со струјата на граѓаните

Vesti +

Нови пријави за поставени бомби во 4 училишта

Vesti +

Маричиќ од Карпош: Со Петре првпат видовме како се градат булевари, учлици и вело патеки

В+

Кулеба: Украина е подготвена да и ја обезбеди сета потребна поддршка на Полска

Vesti +

Короната и натаму коси: 34 починати, 1554 нови случаи

В+