Vestiplus.mk
СВЕТ

Мајка оставала две годишно дете само по неколку дена

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Смедерево ja уапсија Д. М. (21) од Смедерево, поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело запоставување и злоупотреба на малолетно лице.

Според соопштението кое го објави српската полиција таа е осомничена дека го оставала своето двегодишно дете само неколку по дена во заклучена куќа.

Мајката ќе биде во притвор до 48 часа, по што заедно со кривична пријава ќе биде донесена до основниот јавен обвинител во Смедерево.

Можеби ќе ве интересира...

Еве каде се бара ограничувањето на брзината во станбените области да биде ограничено на 30 км / ч

Vesti +

Воведена е воена состојба во Украина

В+

Русија: 24 лица починаа од труење со алкохол

Vesti +

Затворен воздушен простор над Украина

В+

Бајден: Путин избра војна, САД ќе одговорат решително

В+

Амбасадорот на Полска во САД за Си-Ен-Ен: Русија ја губи оваа војна

Vesti +