Vestiplus.mk
СВЕТ

Мајка оставала две годишно дете само по неколку дена

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Смедерево ja уапсија Д. М. (21) од Смедерево, поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело запоставување и злоупотреба на малолетно лице.

Според соопштението кое го објави српската полиција таа е осомничена дека го оставала своето двегодишно дете само неколку по дена во заклучена куќа.

Мајката ќе биде во притвор до 48 часа, по што заедно со кривична пријава ќе биде донесена до основниот јавен обвинител во Смедерево.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денеска?

Во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

„Патувај Младен, брате мој, оти си дојден од рајот“ Сестра во солзи прочита песна посветена на Младен

Vesti +

Забележани големи разлики во просечниот животен век во текот на втората година од Ковид-19

Vesti +

Меѓународната агенција за атомска енергија е во контакт со украинските власти поради пожарот во нуклеарната централа

В+

Страшна сообраќајна несреќа во Египет: 12 загинати, 30 повредени

Vesti +

Да се ​​прогласи Путин за лудак е банализирање на војната, велат психолози

Vesti +

Западни разузнавачи велат дека Путин е болен – се работи за рак, деменција или Паркинсонова болест

В+