Vestiplus.mk
+ LIFE

Мај им носи пари – Ова се четирите хороскопски знаци кои овој месец може да очекуваат финансиска добивка

Овен
Мај ви носи нови можности и на полето на работата. Ве очекува добра бизнис зделка и можност за солидна заработка. Можно е и унапредување на работното место.

Скорпија
Ако минатиот месец ви беше тежок на финансиски план, овој месец очекувајте ја пресвртната точка. Ве очекува нов ангажман кој ќе ви отвори нови патишта кон иднината.

Рак
Можете да очекувате добри вести за вашата банкарска сметка. Меѓу 21 и 29 мај очекувајте исплата на пари кои ви доцнат. Очекувајте и добри вести од работното место, каде може да добиете и покачување на платата или бонус.

Вага
Гребете грепки или играјте лотарија. Ова е месец кога може да ви се посреќи во игрите на среќа.

Можеби ќе ве интересира...

Владата го укина полицискиот час, дозволени се прослави и настани

В+

Починал во сон: Засекогаш замина познатиот холивудски актер

Vesti +

Митрески: Ја деблокиравме работата на собраниската Комисија

В+

123 санкционирани возачи во Скопје, 20 за брзо возење

Vesti +

Нова закана од Москва: Може да ги уништиме сите НАТО-земји

Vesti +

Ковачевски: Ефектите од антикризните мерки за граѓаните значат заштеда на скоро 4.000 денари месечно

В+