Vestiplus.mk
+LIFE

Мај им носи пари – Ова се четирите хороскопски знаци кои овој месец може да очекуваат финансиска добивка

Овен
Мај ви носи нови можности и на полето на работата. Ве очекува добра бизнис зделка и можност за солидна заработка. Можно е и унапредување на работното место.

Скорпија
Ако минатиот месец ви беше тежок на финансиски план, овој месец очекувајте ја пресвртната точка. Ве очекува нов ангажман кој ќе ви отвори нови патишта кон иднината.

Рак
Можете да очекувате добри вести за вашата банкарска сметка. Меѓу 21 и 29 мај очекувајте исплата на пари кои ви доцнат. Очекувајте и добри вести од работното место, каде може да добиете и покачување на платата или бонус.

Вага
Гребете грепки или играјте лотарија. Ова е месец кога може да ви се посреќи во игрите на среќа.

Можеби ќе ве интересира...

Филипче: Страотна несреќа се случи во Тетово, има и жртви во пожарот во Ковид центарот

В+

Засилена акциска контрола: 474 санкции за брзо возење, 74 со над 50 километри на час над дозволеното

Vesti +

(ВИДЕО) Мицкоски исвиркан на денешните протести пред Собрание

В+

СЗО: Зголемен бројот на заболени од сипаници во светот

Vesti +

Кандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски гласаше на вонредните внатрепартиски избори на СДСМ во општина Карпош

В+

Спасовски: Зголемени капацитетите на МВР за поефикасна контрола на мало и лесно оружје преку проект на УНДП

Vesti +