Vestiplus.mk
+ LIFE

Луѓето во овој хороскопски знак се најдобри луѓе: Имаат душа

Ако упорно бирате погрешни луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите. Овните оддржуваат чиста енергија на животот, страствени се и силни. Кога еднаш ќе ги запознаете веќе никогаш нема да сакате да си одат од вашиот живот.

Еве 10 причини зошто во својот живот би требало да познавате барем еден Овен:

Овните се авантуристи; Зрачат со позитивна енергија; Се оптимисти; Никогаш нема да ве изневерат; Искрени се; Тие се целосно независни; Овните се доверливи; Великодушни се кон другите; Овните се амбициозни; Овните се комбинација од горенаведените особини – еднаш кога Овен ќе ви се „вовлече под кожа“, таму ќе остане засекогаш.

Можеби ќе ве интересира...

Дали и вие замрзнувате храна во кутии за сладолед: Не правете го тоа

Vesti +

Словачка сака да испрати С-300 во Украина

Vesti +

Димитров: Претседателот Трајковски имаше лидерство и застана на вистинската страна, за земјата да продолжи да се гради

В+

Морничавиот Путин го опколија жени и се закани: Воведувањето санкции за Москва е како објавување војна

Vesti +

Обид за убиство во делчевско – полицијата уапси 30 годишна жена од Албанија

В+

Каевски: Во кое својство Мицкоски преговара за набавка на автобуси? Од лидер на опозиција стана асистент за набавки

В+