Vestiplus.mk
+ LIFE

Луѓето родени во овој хороскопски знак секогаш имаат пари

Ако парите се важен фактор за задоволство во животот, тогаш овој знак е дефинитивно роден под среќна ѕвезда.

Знаете и сами дека постојат луѓе кои секогаш имаат пари иако изгледа како да не се мачеле многу да стигнат до нив. Сите познаваме такви поединци и секогаш изгледа дека со малку напор уживаат во луксуз.

За ова делумно виновни се и ѕвездите, а од сите хороскопски знаци, најголем среќник кога во прашање се парите е знакот Бик.

Бикот секогаш има пари!

Сепак, дел од фактот што секогаш имаат пари треба да се бара и во една особина на Биковите – тие се вредни работници и многу штедат. Никогаш не би дозволиле да останат без денар, секогаш размислуваат за тоа како да заштедат пари или да заработат повеќе.

Биковите сакаат луксуз и фини работи, па ќе ги засукаат ракавите за да си обезбедат живот на висока нога и во тоа успеваат.

Можеби ќе ве интересира...

174 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

Vesti +

МЗ: 85% од новите случаи и 91% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Vesti +

Тага: Почина кошаркарска легенда која беше омилена низ цела поранешна Југославија

В+

Николовски од Виница: СДСМ ги реализира приоритетите на граѓаните, инвестираме во инфраструктурата во секоја општина подеднакво, затоа што тоа е моторот за економскиот развој

В+

Две рачни бомби од Втората светска војна пронајдени во тетовско

Vesti +

Шахпаскa: Пратениците од опозицијата да не го блокираат Предлог законот за Недела ден на неделен одмор

Vesti +