Vestiplus.mk
LIFE

ЛИМОН ДИЕТА: Како да го исчистите организмот за само еден ден!

Детоксикација или чистење на организмот е многу важен процес кој треба да го правите од време на време. Еве како тоа да го направите само за еден ден и тоа со помош на лимони.

Кога ќе станете, пред да конзумирате било што, испијте една чаша лимонада.

Доручек (половина час откако ќе станете): овошна салата. Може да се состои од јагоди, боровници, малини, капини и цреши или јаболка, круши, безмастен јогурт и една рака несолени и непржени бадеми.

Утринска ужина: чаша лимонада, една банана и една рака семки од сончоглед.

Ручек: Салата од грав или леќа со прелив од лимон, маслиново масло и оцет.

Попладневна ужина: чаша лимонада, салата од краставици, ротквици и целер или една рака сушено овошје.

Вечера: Риба на скара со прелив од сок од лимон и зеленчук готвен на пареа.

Еден час пред спиење: чаша топла лимонада.

НАПОМЕНА: Лимон диетата практикувајте ја еднаш месечно.

Можеби ќе ве интересира...

Еве што само една лименка енергетски пијалок му прави на вашето тело – ефектите траат подолго отколку што мислевте

В+

Како да го намалите прекумерното потење?

Vesti +

Пред Аранѓеловден задолжително направете го ова: На тој начин прочуениот Ангел-заштитник ќе ви ја исполни секоја желба

Vesti +

Добри вести вести: Средба и покачување на плата за два знаци до крајот на мај

Vesti +

Со топлото време, се појавуваат змиите: Еве како да се заштитите од отровниците

Vesti +

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

В+