Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Лажна вест е наводната престрелка во Ченто

Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени.

МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие портали туку да се информираат од професионалните медиуми, кои објавѕваат проверени информации.

Во Ченто вечерва имаше сообраќајна незгода, а не престрелка, како што беше објавена лажна вест.

Можеби ќе ве интересира...

Две гранати пронајдени кај Калишта

Vesti +

Приведено лице за издржување на двегодишна казна затвор

Vesti +

Царовска за ТВ Клан: Отворањето на училиштата со физичко присуство е најдобра опција за учениците, заеднички да ги почитуваме протоколите за заштита на здравјето

Vesti +

Наумоски на МТВ: Со украдените пари за Белата палата ќе направевме Клинички центар, градинки и училишта

В+

Докажавме што значи да си НАТО, бегалците од Авганистан спасени и пратени кон крајните дестинации

В+

Воведена целосна забрана за движење на Водно и Скопска Црна Гора

Vesti +