Лажна вест е наводната престрелка во Ченто
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Лажна вест е наводната престрелка во Ченто

Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени.

МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие портали туку да се информираат од професионалните медиуми, кои објавѕваат проверени информации.

Во Ченто вечерва имаше сообраќајна незгода, а не престрелка, како што беше објавена лажна вест.

Можеби ќе ве интересира...

Приведени четворица крадци, извршиле 33 тешки кражби и оштетувајќи ја инсталацијата на Телеком и Железници

Vesti +

Во Скопје казнети 188 возачи, 60 за брзо возење

В+

ОБЈАВЕНА ЛИСТАТА СО ИМИЊА И ПРЕЗИМИЊА НА ГРАЃАНИ: Еве кој ќе добие 3.000 денари месечна помош

Vesti +

Мицкоски како на пазар, на кампања за локални избори ветува нова Влада

В+

Сашо Мијалков излегува од притвор

Vesti +

Мицкоски во стилот на Груевски: Ако е грев што одиме по светот и бараме фабрика која ќе произведува автобуси и ќе се намали загадувањето веднаш да не апсат

Vesti +