Vestiplus.mk
LIFE

Лавовите се огнен знак – карактерни, енергични, надмоќни…

Лав
Лавот исто е огнен знак. Огнените знаци се карактерни, енергични и надмоќни.

Ако некогаш сте запознале надарен актер или актерка, големи се шансите да се родени во знакот Лав.

Овој знак знае да ги забавува другите и да ја стекне нивната наклоност, што се главни причини зошто се толку авторативни. Многу познати личности како што се Мадона, Џастин Тимберлејк и Бил Клинтон се родени во овој доминантен знак.

Можеби ќе ве интересира...

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

В+

Познатата формула на Алберт Ајнштајн за да имате пари секогаш: Еве кои решенија на познатиот научник ги користат многу богати луѓе

Vesti +

Црни предвидувања на климатолог за Балканот: Ни се спрема ли катастрофа?

В+

ВНИМАВАЈТЕ СО НИВ! Овие знаци се НАЈЛОШИТЕ пријатели

Vesti +

“ДИШЕТЕ СЛОБОДНО!” – Оваа компанија им даде една недела одмор на работниците поради стрес

Vesti +

Дилери на дрога завршија во ЗАТВОР – Па по бизарна грешка станаа милионери

Vesti +