Vestiplus.mk
+ СВЕТ

Куче не сакало да ја напушти сопственичката, трчало по возилото на итна помош до болница (Видео)

Верно куче од Турција ги допре срцата на луѓето ширум светот.

Кучето трчало по возилото на итна помош во кое била неговата сопственичка.

Имено, на сопственичката и се слошило и со возило на итна помош била префрлена во болница.

Кога стигнале до болница, кучето ја дочекало сопственичката пред врата. Луѓето на интернет се сложни – овој гест на љубов уште еднаш покажа зошто кучето е најдобар пријател на човекот.

Можеби ќе ве интересира...

Времето се менува: Од утре дожд, ветер и значително пониска температура

В+

Потонувањето на рускиот воен брод е голем срам за Путин

Vesti +

Ова се трите најинтелигентни хороскопски знаци: Независни, духовити …

Vesti +

Граѓаните кои ќе се регистрираат на оваа страница ќе може да присуствуваат на утрешната церемонија по повод 30 години од независноста

В+

Средба на министерката Костадиновска-Стојчевска и градоначалникот на Охрид, Пецаков

Vesti +

Мултилатерална работна средба на директори на полиции во Охрид

В+