Кривична за малолетници кои нападнаа малолетно момче во продажен салон
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Кривична за малолетници кои нападнаа малолетно момче во продажен салон

СВР Скопје поднесе кривична пријава против тројца малолетници, сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 10.10.2022 пред продажен објект во с.Љубош, пријавените физички нападнале малолетник.

Можеби ќе ве интересира...

19 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Vesti +

Кривична пријава против две лица од Пакистан за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“

Vesti +

Приведен крадец од Валандово, фатен на дело при вршење тешка кражба

Vesti +

Приведен крадец во Скопје, украденото ќе биде вратено на сопственикот

Vesti +

402 санкции за брзо возење

Vesti +

До 15 јули аплицирање за сместување во ученички домови

Vesti +