Vestiplus.mk
КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА

Коронавирус во Скопје: Во која општина е најкритично?

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 96
• Гази Баба – 213
• Аеродром – 429
• Карпош – 373
• Центар – 395
• Кисела Вода – 257
• Ѓорче Петров – 183
• Бутел – 82
• Шуто Оризари – 14
• Студеничани – 3
• Сарај – 15
• Арачиново – 4
• Илинден – 32
• Сопиште – 18
• Чучер Сандево – 6
• Петровец –10
• Зелениково – 5
• Странец – 12
• Нераспределен-31

извор Министерство за здравство

Можеби ќе ве интересира...

Пациенти кои се лечат со канабис ќе може сами да одгледуваат, а во програмата на владата влезе и легализација за лична употреба

В+

Доаѓа „Гром“: Нови турски хаубици за Македонците

Vesti +

Илиевски: Гоце Делчев има потреба од реконструкција и асфалтирање на клучните улици

В+

Партијата на пензионери со поддршка на коалицијата предводена од СДСМ

В+

„Бамикор Медика“: Нашиот здравствен работник Шакири загина во вчерашниот пожар во Тетово

В+

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 26 санкции за брзо возење, 6 без возачка дозвола

Vesti +