Ќе пливаат во пари- за четири хороскопски значи месец мај ќе им донесе финансиски прилив
Vestiplus.mk
+LIFE

Ќе пливаат во пари- за четири хороскопски значи месец мај ќе им донесе финансиски прилив

Месецот мај е тука, а со него стаса и топлото време, а со него и желбите и плановите за поубави нешта. За тоа секако, се потребни пари. Еве кои четири знакови ќе се „побогати“ во мај…

Вага

Сонцето во вашето поле на финансии делува во насока на одлична заработка. На почетокот од идниот месец ќе имате неколку предизвици кои продолжуваат уште од овој месец. Новите деловни можности овој пат се разбира ќе ги профатите бидејќи имате голема желба за стекнување на материјални добра. Можно е да имате дополнителни хонорарни работи, па ете причина овој пат да бидете доволно и дарежливи. Ќе бидете од голема корист за своето семејство па нема да ве гледаат како паразит.

Близнаци

Месеците април и мај се поволен период за вас. Ќе имате предлози за почнување нов бизнис, некои ќе ви бидат примамливи, но добро измерете пред да се впуштите во еден од нив! Ќе имате доволно енергија за се’ што ќе почнете, ќе можете и да го завршите. Ваквата шанса кај вас подолго ќе потрае, па може да здивнете бидејќи конечно воочивте дека вложеното носи видлив резултат без оглед на стресовите кои ги доживувавте во претходниот период.

Девица

Во периодот меѓу 17. и 26. мај ве очекуваат унапредувања во кариерата кои ќе водат кон зголемено богатство и моќ.Во овој период е можно да се случат и патувања кои исто така ќе ви донесат нов поглед кон животот и ќе бидат запамтени како неверојатни животни искуства. После 21. мај ве очекува зголемување на вашата самодоверба, со што лесно ќе достигнувате успеси на професионално поле, но и ќе добивате поддршка од вашите претпоставени што ќе ви донесе многу моќ во вашата кариера.

Риби

Исклучително добар месец за комуникација со луѓето. Бидете доволно колегијални бидејќи и вам ќе ви биде потребна поддршка. Ќе имате шанса да почнете работа со полни гради, а можно е не само една туку повеќе можности да ви се пружат. Немојте да се откажувате од еден деловен потфат бидејќи ќе имате мошне поволни бенифицирани аспекти кои може добро да ги искористите. Со луѓето во комуникацијата бидете искрени, за енергијата во работната организација да кружи позитивно.

Можеби ќе ве интересира...

Презентација на резултатите од Вториот повик за доделување грантови за развој на социјални услуги на локално ниво

Vesti +

(ВИДЕО) Заев: Оваа генерација избра да ја обезбеди иднината на Северна Македонија како членка на НАТО и да ја оствари нашата следна стратешка цел –  да бидеме членка на ЕУ

В+

Тешко повреден велосипедист откако во него удрил “цитроен“ на булевар во Струмица

Vesti +

134 санкционирани возачи во Скопје, 68 за брзо возење

Vesti +

Ацевски: Ако Бугарија крши човекови и малцински права не треба и ние

В+

Битиќи од Демир Капија: За четири години реализиравме над седум илјади проекти на локално ниво и ги раздолживме општините

В+