Казни за 169 возачи во Скопје, 36 за брзо возење
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Казни за 169 возачи во Скопје, 36 за брзо возење

На територија на град Скопје биле изречени вкупно 169 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 36 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени биле и 10 казни за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за прекршоци што ги прават пешаците, три мерки за возач почетник, три санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, најави МВР и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Серија апсеања на повеќе локации низ Скопје

Vesti +

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ пласира невистини и цела година го блокира Законот за служба во Армијата

В+

ВМРО-ДПМНЕ повторно се заканува со „војна“

Vesti +

149 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Vesti +

СКОПЈЕ ВО ТАГА: Почина скопски шоумен, пејач и угостител

Vesti +

Полициски извештај – Извадок на дел од дневните настани за 16.06.2021

В+