Како српската полиција го уапси убиецот од Младеновац: Објавени и видеа од арсеналот оружје што го имал со себе ВИДЕО
Vestiplus.mk
СВЕТТОП ВЕСТИ

Како српската полиција го уапси убиецот од Младеновац: Објавени и видеа од арсеналот оружје што го имал со себе ВИДЕО

Српската полиција објави снимка од апсењето на У.Б., кој синоќа уби осум лица, а рани 14 од нив.Исто така, објавена е снимка од оружјето пронајдено во неговата викендица.

Во викендицата што ја користел убиецот У.Б. пронајдена е поголема количина оружје и муниција и сето тоа е одземено. Во моментов на лице место се припадници на МВР, а во тек е претрес на викендицата.

Погледнете ги сите видеа од МВР.

Можеби ќе ве интересира...

Утре сончево време со температура до 36 степени

В+

Ново Лисиче: Загина маж, неговата петнаесетгодишна ќерка тешко повредена – детали за сообраќајката

В+

Маск воведува амнестија на Твитер: „Народот го кажа своето“

Vesti +

79 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин

В+

Казни за 201 возач во Скопје, 56 за брзо возење

В+

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени

Vesti +