Како да знаете дали му недостасувате: Рибите ќе ви кажат, со Водолијата Бог нека ви е на помош
Vestiplus.mk
Uncategorized

Како да знаете дали му недостасувате: Рибите ќе ви кажат, со Водолијата Бог нека ви е на помош

Припадничките на понежниот пол многу добро знаат колку е тешко да се натера мажот да ги признае своите чувства, особено оние кои се срамежливи и затворени по природа. Исто така, на многу мажи е неописливо тешко да и признаат на една девојка дека се заљубени во неа, а особено им е тешко да отворат уста кога им недостасувате.

Астролозите откриваат како се однесува хороскопски знак кога му недостасува некој близок.

Овен

Маж роден во овој огнен знак ќе покаже нескриена љубомора ако ви пријде некој, кого го сметате за конкурент. Тој е премногу горд да признае дека му недостигате, но не е премногу горд да покаже колку е љубоморен.

Бик

Тој мрази да се чувствува несигурен, но во исто време е ужасно тврдоглав и нема да признае дека му недостигате дури и кога ќе умира за вас. Ако се прашувате дали копнее по вас, проверете дали ќе одговори на вашиот повик или порака. Ако се јави веднаш, не грижете се, тој едвај чека да ви биде на дофат на раката.

Близнаци

Маж роден во овој знак денес ќе ви каже дека му недостасувате, а утре ќе ве „искулира“ и нема да одговара на вашите повици и пораки. Ако мислите дека ве изневерува, не сте во право – Близнаците не се сигурни што точно чувствуваат се додека не ги обземе апсолутно чувство на љубов или од сознанието дека можат без вас. Не грижете се, штом ќе ја „изгубат главата“ по вас, тие отворено ќе ви кажат и ќе го покажат на дело.

Рак

Тешко му е да каже што чувствува, но тој ќе се потруди да ви покаже и докаже колку се грижи за вас. Ви нуди помош? Одговора на пораките веднаш? Ја користи секоја можност за да ве види? Даааааааа, му недостасувате и не го доведувајте тоа во прашање!

Лав

Маж роден во овој знак очекува цело време да биде во центарот на вниманието. Ако ве праша зошто не сте одговориле на неговите пораки или повици, тоа е сигурен знак дека му недостасувате.

Девица

Тој е премногу срамежлив, дури и кога ќе ви каже дека му недостасувате, „повлекува рачна“ и се воздржува да не го каже тоа. Тој ќе признае дека му недостасувате само кога вие први ќе го кажете тоа.

Вага

За човек роден во овој воздушен знак, вистината, искреноста и правичноста се на врвот на листата приоритети. Затоа тој без двоумење, на романтичен и нежен начин, ќе ви каже или напише дека копнее по вас и дека му недостасувате.

Шкорпија

Тој попрво ќе го „отсече јазикот“ отколку да каже дека му недостигате. Но, исто така, ниту еден маж Шкорпија нема да може да ја скрие својата страст кога ќе ве види, ниту пак ќе ви напише вообичаената „рамна“ порака од која нема да можете да разберете колку копнее по вас.

Стрелец

Човек роден во овој знак е специфичен – само кога ќе му покажете дека ви недостасува, тој ќе ја „отвори душата“ и ќе признае дека и вие му недостасувате. Значи, „повлечете нога“!

Јарец

Затворен и сериозен, човек роден во овој знак има совршена самоконтрола. Тој нема да биде првиот кој ќе ви каже дека му недостасувате, но ако го прашате дали му недостигате, нема да ве остави без одговор. Тој не е премногу зборлест, но е искрен до срж.

Водолија

Маж роден во овој знак не можете да го „фатите нит за главата, нит за опашката“. Ќе ве сака најмногу и најубаво на светот, но никогаш нема директно да ви каже дека му недостасувате. За да процените дали копнее по вас, само слушнете како ве вклопува во неговата сегашност и иднина; ако тој не зборува во множина, можеме само да ви кажеме дека ни е жал

Риби

Ако сте желни да имате маж покрај вас кој отворено ќе ве обожава и ќе признае дека ви недостасува, тогаш забавувајте се со маж роден во знакот Риби. Ќе ве препплави со пораки и повици и при секое јавување ќе каже дека едвај чека да ве види.

извор Локално

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална политика за исплата на пензии за месец март 2023 година. Задолжен е Фондот за пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27.03.2023 година. Се препорачува […] The post Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата

Во собранието се изгласа предлог измената на Законот за враќање на дел од ДДВ на физички лица. Оваа измена е со цел од 1 јануари 2023 да се зголеми лимитот на повратот со што наместо 1.800 денари за тримесечие, граѓаните ќе може да добијаат максимален износ од 2.100 денари. Ова значи дека еден граѓанин ќе […] The post Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе стокми нови цени на горивата кои ќе важат во текот на следната седмица. Во моментов цената на лондонската берза за барел нафта изнесува 83 американски долари, додека на американската е поевтина. Во моментов цените на горивата се – Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР […] The post Нова цена на горивата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Занаети кои исчезнуваат – Улицата на јорганите во скопската чаршија остана со само два дуќани

Останаа само двајца јорганџии, на улицата на јорганџиите во старата скопска чаршија. Еден од нив е Нусрет Агуши, кој со овој занает се занимава уште од детството. Педесетгодишниот Агуши занаетот го добил од својот уста (мајстор), од кого го добил и дуќанот во кој рачно шие традиционални јоргани. Тој за... Прочитај повеќе...

Трите години во НАТО ги разбија сите сомневања за безбедноста, општествена кохезија и просперитетот

Зоран БОЈАРОВСКИ После три години од членството во НАТО, Северна Македонија може да потврди дека исполнувањето на едната од двете врвни стратешки определби за меѓународно позиционирање на државата во заедницата на прогресивните западни демократии – членството во НАТО, ги исполни сите очекувања и ги оправдува сите заложби аргументирано и рационално... Прочитај повеќе...

Средба на претседателот Пендаровски со претставници на Шаховска Федерација на Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими претставници на Шаховска Федерација на Македонија. На средбата беше разговарано за тековните активности на федерацијата, учеството на меѓународни натпревари, организирањето на европски и светски првенства во нашата држава, како и за важноста од продуцирање на соодветно обучен кадар за развој и поддршка на шахот. Нагласувајќи... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме, важен, но без шарм и уште неколку ситници е недоволен за успешно заведување. Секако, секој има своја тактика за заведување, но постојат одредени испробани трикови... Прочитај повеќе Чланак СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време да се преиспитате себеси и вашите чувства и да одлучите дали врската има иднина или не. Сосема е нормално дека во одредени ситуации нема да... Прочитај повеќе Чланак Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Трагедија: Млада скопјанка почината во стан – полицијата го соопшти идентитетот

Vesti +

Мицкоски: СДСМ на изборите настапува со стари истрошени кадри од времето на транзицијата

В+

Стражар во рудник во Прилеп пронајден мртов под неговиот автомобил

В+

183 санкции за пребрзо возење

Vesti +

Дали се враќаат рестриктивните мерки? – Можно ограничување на работното време на кафичите и рестораните поради недисциплината

В+

77 санкции за возење под дејство на алкохол

Vesti +