Vestiplus.mk
+HI TECHТОП ВЕСТИ

Како да се заштитите кога на Viber ќе ви стигне измама од непознат број?

Линковите, меил адресите и броевите од непознати извори можат да нанесат штета. Од Viber јавуваат како да се заштитите.

Што кога на Viber ќе добиете линк, број или меил од непознат број?

За да бидете заштитени од измами, активирајте ја опцијата Spam Check која моментално е овозможена за Android, а наскоро ќе биде и на iOS.

Како да го направите тоа?

За декстоп кликнете More > Settings > Privacy and Security.

За Android кликнете Settings > Privacy > Auto spam check.

Можеби ќе ве интересира...

Директорите на сите ЈЗУ со писмо до Заев: Не ја прифаќаме оставката на Филипче

В+

СТАР РЕЦЕПТ – Подгответе го ајварот полесно од било кога

Vesti +

Костовски за ТВ 21: Мерките на СДСМ даваат резултати, повисоки пензии и помош за пензионерите, ВМРО-ДПМНЕ нуди само блокади и популизам

В+

Костадиновска-Стојчевска: Девет чувари во музеј се запишале дека се на работа во ист ден за да земат дневници

В+

Санкции за 17 пијани возачи на територија на СВР Тетово

Vesti +

Од почетокот на средбата Ковачевски – Петков: Дијалогот носи решенија за заедничка европска иднина

В+