Јовановиќ: До вчера нивниот сојузник беше короната, труеја се’ живо – денес им се пожарите
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Јовановиќ: До вчера нивниот сојузник беше короната, труеја се’ живо – денес им се пожарите

Фејсбук статус на аналитичарот Ненад Јовановиќ:

Повторно да потенцирам. До вчера нивниот сојузник беше короната. Труеја се’ живо, а денес им се пожарите. Во недостаток на политика и смисла, па во секоја елементарна непогода и епидемија бараат свој сојузник.

Сериозно жалат што не се запали се’ само како би можеле да и’ се истурат на владата на Заев.

Нема жртви, системот функционира. Штетите ќе се санираат.

Можеби ќе ве интересира...

Високи бројки: Нови 15 починати од ковид, троцифрен број на новозаразени

В+

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

Vesti +

Маричиќ: ЕУ вложува кај нас бидејќи не подготвува за членство

Vesti +

Заев во писмо до членството: СДСМ учи и се поправа, повикувам на обединување!

В+

Во дрвен плакар на поткровје скопјанец криел марихуана и кокаин

Vesti +

Скопјанец осомничен во Прилеп за недозволена трговија со над 45 килограми марихуана помешана со тутун

Vesti +