Излета југо: Загина едно лице, има повредени - МВР со детали за трагедијата
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Излета југо: Загина едно лице, има повредени – МВР со детали за трагедијата

Вчера попладне нешто по 15 часот во полиција било пријавено дека на патот Кичево-Македонски Брод, патничко моторно возило „југо“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(40) од селото Вранештица, кичевско, излетало од патот, информира МВР.

Според полицискиот билтен на местото на несреќата починал сопатникот Б.Б.(56) од Кичево, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Од МВР велат дека со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Медицинскиот центар Кичево. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Кичево.

Можеби ќе ве интересира...

198 санкции за брзо возење

Vesti +

Богоев: Многу пореално е да се случат уставни измени, предвремени избори нема да има

Vesti +

Ковачевски – Задорожњук: Руската агресија врз Украина е закана за мирот во Европа и светот

В+

Наредба за истрага против полициски службеници од ГП Табановце

Vesti +

Започна Самитот на „Отворен Балкан“ во Тирана, договорите за единствен пазар на трудот во регионот се од огромно значење за граѓаните

В+

Пронајден хероин и амфетамин во Гевгелија, приведени две лица

Vesti +