Излета хјундаи кај Куманово, има повредени жени
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Излета хјундаи кај Куманово, има повредени жени

На 30.04.2023 околу 14 часот на локален пат Куманово-с. Речица, патничко моторно возило „хјундаи“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.С.(58) од с.Речица, излетало надвор од коловозот. С.С. (женско лице) и сопатничката М.И.(34) од Куманово, биле пренесени во Општа болница Куманово, каде од лекар на С.С. и била констатирана тешка телесна повреда, а на сопатничката М.И. и била констатирана телесна повреда.

За настанот е известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Можеби ќе ве интересира...

Лидерската средба закажана за во 12 часот во Собранието

Vesti +

Османи на Анталија Дипломатски Форум, меѓу темите: Безбедносниот аспект и односите меѓу земјите од Западен Балкан

В+

СДСМ: За пет години, изградивме 72 градинки и им ги зголемивме платите на вработените 36 отсто

Vesti +

Казни за 173 возачи во Скопје, 71 за брзо возење

В+

Иво Антов: Милчо Манчевски излобира Закон со кој се криминално одлеани милиони евра

Vesti +

Британски научник објаснува: „Коронавирусот нема никогаш да исчезне, а ни вакцината нема да го запре“

В+