Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Излета четирицикл кај село Китка, двајца повредени

На 27.06.2021 во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Китка-с.Црвена Вода, скопско, во близина на извор Црвена Вода, четирицикл „сузуки“, со скопски регистарски ознаки, управуван од И.Ч.(46) од Скопје излетал надвор од коловозот.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобил сопатникот А.В.(21) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Пандемијата пламна, се рушат рекорди – Нови 1725 новозаразени, двајца починати

Vesti +

Истрага против градоначалник на општина и четири други лица за злоупотреба на положба и перење пари

Vesti +

Слаткар ќе гласа за Цанде: Мислам дека сите „маалски ликови“ ќе гласаат за него

В+

СДСМ: Не успеа блокадата, усвоен е дневниот ред, деструкциите на Мицкоски ќе бидат поразени

Vesti +

Зоран Заев: Нема дилема дека овие четири години го претставивме подоброто од претходното

В+

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да го оправда молкот на Христијан Мицкоски за НАТО

В+