Vestiplus.mk
+ Кујна

Интернетот полуде по овој рецепт: Тесто за пица од само две состојки!

Имате малку време, а сакате да јадете домашна пица? Ви пренесуваме рецепт за омиленото тесто, а потребни ви се само две состојки.

За тестото потребни ви се една шолја брашно за кисело тесто и една шолја грчки јогурт. Измешајте ги состојките во чинија, а потоа оставете околу пет минути. Ако е потребно додајте уште брашно.

Потоа растегнете го тестото и на врвот ставете ги состојките кои ги сакате.

Печете ја пицата на 250 степени околу 12 минути.

На здравје!

Можеби ќе ве интересира...

249 санкции за брзо возење

Vesti +

Прилично слаб земјотрес ја стресе Струмица

В+

Пропаднатиот штипски „Бетон“ ја кочи изградбата на Клиничка болница Штип, тврди грчката компанија Интракат

В+

Борисов во притвор, неговите поддржувачи на улица

В+

Спасовски од Куманово: Не ни требаат демагози за градоначалници кои мислат на личниот рејтинг наместо на граѓаните

В+

Шкријељ: Сите пратеници да гласаат за измените на Законот со кој минималната плата се зголемува на 18.000 денари

В+