На 21.09.2020 во 21.40 часот во Полициската станица Струга, З.Н.(55) од Струга пријавила дека околу 17.30 часот во с.Калишта таа и Р.В. биле физички нападнати од С.А. и уште неколку лица, кои притоа им го оштетиле и патничкото возило „опел“.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.