Инцидент во Калишта - Прво ги нападнале, потоа им го искршиле возилото
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Инцидент во Калишта – Прво ги нападнале, потоа им го искршиле возилото

На 21.09.2020 во 21.40 часот во Полициската станица Струга, З.Н.(55) од Струга пријавила дека околу 17.30 часот во с.Калишта таа и Р.В. биле физички нападнати од С.А. и уште неколку лица, кои притоа им го оштетиле и патничкото возило „опел“.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Во тек е реконструкцијата на улицата Лука Геров во Ѓорче Петров

Vesti +

Трајко Славевски: Излезе дека сум во право тоа што го зборував за минималната плата

Vesti +

Костадин Костадинов: 10 милиони евра за бескаматни кредити од линијата Ковид 4, поддршката за економијата продолжува

Vesti +

Митрески: Ја деблокиравме работата на собраниската Комисија

В+

Без проблеми се одвива гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците

В+

Вечерва возете внимателно – снег вее на овие патни правци

Vesti +