Vestiplus.mk
+ Centar МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Илиевски на Телма: Аудио снимката покажа дека луѓе на Димитриевски сакаат да купуваат гласови за 500 денари

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма на прашње за изборен поткуп ја посочи аудио снимката која деновиве кружи во јавноста.

“Во Самата снимка на советникот на Димитриевски се слушаат понуди за 500 денари за гласови, како советник на Димитриевски сака да купува гласови за 500 денари, се користи администрацијата и се врши притисок врз вработените во јавните претпријатија, училиштата.”

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Остануваме во комуникација за зголемување на мнозинството со партиите со кои делиме исти вредности

В+

Исповед од соседството: „Ја подигнав заштедата од банка…И тогаш заѕвони телефонот“

Vesti +

Драма во скопски Аеродром: Додека шетала со мали деца, поранешниот сопруг ја нападнал и ја удирал со тупаници во глава

В+

Денеска се регистрирани 16 нови случаи на Ковид 19 – Оздравени се 4 пациенти

Vesti +

Истражувања докажуваат: Една година по прележување на Ковид 19 можно е да имате проблеми со овој орган во телото

В+

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Vesti +