Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Градот Скопје ќе прска против ларви од комарци

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на ден 30.07.2021 година (петок) ќе се прска против ларви од комарци, според следниот план:

– Авионската дезинсекција против ларви од комарци на подрачјето на градот Скопје ќе се врши на 30.07.2021 година (петок), во раните утрински часови.

– Терестричната дезинсекција против ларви од комарци на подрачјето на градот Скопје ќе се врши на 30.07.2021 година (петок), во текот на денот.

Доколку временските услови не дозволуваат да се прска, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Можеби ќе ве интересира...

Полицијата ги уништи бандитите: 297 криминалци барани со потерница приведени на територија на Скопје

В+

НАТО ќе одговори со полна сила доколку Русија нападне нејзина територија

В+

Ивановска: За 4 години во Ѓорче е изградено два пати повеќе отколку за 12 години

В+

Костадин Ацевски: Инвестициите во енергетиката спречија драстичен раст на цената на струјата, следува помош за најпогодените

Vesti +

СДСМ: Ги исполнуваме изборните ветувања, просечната плата достигнува 30.000 денари

Vesti +

НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИВААТ – Еве зошто коронавирусот предизвикува благи симптоми кај децата

Vesti +