На 13.01.2024 во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Бит Пазар околу 17.00 часот во приватна фирма, едно лице го нападнало вработениот М.Т. со остар предмет и му одзело мобилен телефон и златна нараквица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.