Големо апсење предмалку во Скопје - Падна познат криминалец осуден на 15 години затвор
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Големо апсење предмалку во Скопје – Падна познат криминалец осуден на 15 години затвор

Вечерва во 17.20 часот во скопската населба Хиподром, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода лицето со иницијали Е.Л.(31) од Скопје, соопшти полицијата.

Уапсениот бил осуден на 15 години казна затвор за сторени кривични дела по член 236 и член 242 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување затворска казна од пет години и пет месеци, информираше вечерва полицијата.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Цените повисоки за 9% а минималната плата повисока за 100%

Vesti +

Полицијата за пет часа фатила 142 возачи под дејство на алкохол

В+

Македонски државјанин меѓу загинатите во експлозијата во фабриката во Кочевје

В+

Подгответе се за зимско сметање на времето: Стрелките на часовникот одат еден час наназад

В+

Претрес во Кочани, приведен дилер

Vesti +

Не можете да ја скриете вистината од нив: Тие се родени детектори на лаги

Vesti +