Vestiplus.mk
+LIFE

Го причувала детето на соседката, а таа никогаш не се вратила: Случка од младоста која и го променила животот

Британката Росалинда (70) одлучила со своите следачи на ТикТок да сподели една случка од младоста, која и го променила животот.

Во тоа време често чувала деца од соседството, па не и било необично што една мајка ја замолила да и го причува синот додека таа оди во продавница. Се согласила, но момчето не само што го поминало денот со Росалинда, туку и целото детство и тинејџерските денови, бидејќи неговата мајка никогаш не се вратила, раскажала Росалинда во видеото.

Причината за нејзиното исчезнување Росалинда никогаш не ја открила. Момчето било со неа до полнолетство, таа го одгледала, а потоа одлучило да го побара својот биолошки татко и да започне нов живот.

Лекарите на оваа храбра жена и рекле, во нејзините дваесети, дека никогаш нема да може да има деца, а несекојдневната случка со соседката и „чувањето“ на момчето довела до идеја да биде хранителка. Многу деца поминале низ нејзиниот дом, а во 1990 година официјално посвоила едно девојче.

@mamarosalindaHow I started #fostering and my #daughter’s #adoption #foryoupage #fyp #storytime #storyteller #story #family #viral #drama #baby #children #love

♬ Surrender – Natalie Taylor

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција. На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Извештај за финансиската стабилност на НБ: Обемот на трансакции со недвижности и цените се над претпандемичното ниво

Vesti +

Прогноза за наредните денови: УХМР најавува невреме

В+

Шилегов од Карпош: Клучката кај Момин поток ќе биде најсоистицираното сообраќајно решение во урбана средина во државата

В+

Тага до небо: Почина Марина Туцаковиќ: Најпознатиот текстописец на Балканот ја загуби борбата за живот

В+

Приведен битолчанец за издржување казна затвор од две години

Vesti +

Илиевски од СДСМ: Сонот ќе ми се исполни кога ќе ги реализирам проектите што Димитриевски ги вети, а не ги исполни

В+