Vestiplus.mk
+LIFE

Ги очекува голема среќа: Два хороскопски знака во декември „ќе пливаат“ во пари

Среќата е непостојана работа, при што не секогаш сите ја имаат. Но, во Декември, овие 2 хороскопски знака дефинтивино ќе почувствуваат како е да се биде на врвот и да се има чиста среќа. Тие успешно ќе ја завршат годината со неверојатни финансиски остварувања!

1. Бик

Астролозите му препорачуваат на Бикот едноставно да го следи сопственото расположение, а во текот на Декември, среќата ќе биде на негова страна. Овој хороскопски знак конечно ќе добие покачување на работното место, при што ќе реализира добар финансиски приход, но само доколку навистина вложат многу труд во работното место, без да размислуваат овој месец за забава.

2. Девица

Во текот на Декември, Девицата конечно ќе успее да ги реши нејзините финансиски проблеми и така ќе стави крај на семејните несогласувања. Активниот начин на живот ќе ви помогне да внесете баланс бидејќи ќе имате премногу работа. Астролозите ја советуваат Девицата да обрати внимание и на нејзините соништа, бидејќи токму таму може да пронајдат некои посакувани одговори.

Можеби ќе ве интересира...

Георгиески: Градиме нови плоштади и го враќаме сјајот на охридската чаршија

Vesti +

Трагедија кај Скопје: Загина млад скопјанец, МВР со детали за сообраќајната несреќа и идентитетот на починатиот

Vesti +

Шахпаска: Бројот на вакцинирани вработени во скопските градинки порасна на 65 проценти, апелирам и другите да се имунизираат

Vesti +

Димитров на Економскиот форум во Белград: „Ниту една формулација во зборови нема да биде доволна за да се обнови кредибилноста на европското ветување кон регионот, ако во најскоро време нема конкретен и опиплив исчекор“

В+

Царовска во Прилеп: Со заокружување на бројот 12 во недела избирате слобода, демократија и просперитет

В+

Истрага против градоначалник на општина и четири други лица за злоупотреба на положба и перење пари

Vesti +