Vestiplus.mk
+ БИЗНИС СВЕТ

Германија се подготвува да прогласи алармантна ситуација

Германската влада се подготвува да прогласи алармантна ситуација поради гасот, во согласност со националниот план за вонредни состојби.

Државниот секретар во Министерството за економија и заштита на климата, Патрик Грајхен, ја подготвил енергетската индустрија за претстојниот чекор.

Министерството не ја потврди ниту пак ја негира информацијата, а според извештајот, компаниите од енергетската индустрија се подготвуваат за претстојното објавување на тревога.

Можеби ќе ве интересира...

Ангеловска-Бежоска: Народната банка ќе продолжи со водењето олабавена монетарна политика

В+

Одлучено е: Недела е неработен ден

В+

Бензините се намалуваат за 6,5 денари, дизелот за 9 денари

В+

Доградбата на училиштето во Хром во завршна фаза, се решава долгогодишен проблем

В+

Македонскиот пасош на 31 место по моќност во светот, со него може да патувате во 108 земји

В+

Белкиса Зеќири: Наместо да повика на вакцинација, Мицкоски поттикнува кршење на мерките и го загрозува здравствениот систем

Vesti +