Vestiplus.mk
+ Centar Во тренд... МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Герасимовски ги фати нереалните ветувања на Котлар, таа агресивно со висок тон го прекинуваше

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Горан Герасимовски откако ги потенцираше нереалните ветувања од програмата на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Наташа Котлар, таа со агресивен и висок тон му упадна во збор и се обиде да ја преземе дебатата на „Само вистина“ на Канал 5.

„Ние знаеме и нудиме конкретни, прецизни решенија каде, кога ќе градиме. Има достапни податоци на страната на општина Центар. Кога се носат ДУП-ови во истите се предвидува што ќе има таму, за да ние сакаме да бидеме градоначалници треба да бидеме подготвени да знаеме на тие донесени досегаѓни ДУП-ови, ГУП-ови што е нацртано. Недопустливо е да нудиме решенија, а да не знаеме како ќе ги реализираме. Вакви небулози, да се гради, а да не се знае кога и каде ќе се гради е недозволиво“ кажа Георгиевски.

На тоа Котлар реагираше со висок тон и арогантно го прекинуваше Герасимовски, кој не можеше да ја претстави својата програма и ѝ укажа на неговата противкандидатка дека тој ја ислушал и истото го побара од неа таа, со цел да не биде некоректна.

„Можеби не е коректно, ама е практично“ одговори таа и продолжи со ист тон и агресија.

Можеби ќе ве интересира...

Почина 55 годишен битолчанец од ковид 19

В+

Премиерот Заев предводи владина делегација на работна средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Тирана

В+

Митрески: За јазикот и идентитетот нема преговори, поднесовме амандман за резолуцијата да биде уставна

Vesti +

Утре – По 17-ти пат „БЕЛА НОЌ“ на 13 локации низ главниот град

Vesti +

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Vesti +

Кај затвореник пронајдена прашкаста материја

В+