Фрчат казни од полицијата за несовесните возачи: Напишани 863 глоби за несовесни возачи кои брзо возат
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Фрчат казни од полицијата за несовесните возачи: Напишани 863 глоби за несовесни возачи кои брзо возат

Денеска (08.12.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 863 возачи.

Од нив 75 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 22 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 450 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 413 надвор од населено место.

Можеби ќе ве интересира...

Украина ги нападна руските воени сили: Едно лице загина, три се повредени

Vesti +

Битиќи: Чудно е да се најавуваат штрајкови кога не е исплатена ниту првата зголемена минимална плата

В+

Каевски: Во кое својство Мицкоски преговара за набавка на автобуси? Од лидер на опозиција стана асистент за набавки

В+

Кузеска: Нови 280 договори за поддршка со компании

Vesti +

Пет лица што се заразиле со Ковид 19 на патување се хоспитализирани во болница во Прилеп

В+

Тоалетот ќе мириса убаво со денови, а вие треба само да направите една работа

В+