(Фото) Еве од кои локации вечерва ќе зрачи македонскиот јазик
Vestiplus.mk
+КултураТОП ВЕСТИ

(Фото) Еве од кои локации вечерва ќе зрачи македонскиот јазик

Фејсбук статус на Бисера Стојчевска:

Вечерва македонскиот јазик најсилно ќе зрачи од:
🔸 Македонското Собрание
🔸 Скопското Кале
🔸 Самоиловата тврдина во Охрид
🔸Спомен куќата на Блаже Конески во Небрегово
🔸 Офицерскиот дом во Битола
🔸Гимназијата Јане Сандански во Струмица
🔸 Црквата Свети Никола во Крушево
🔸 Спомен Костурница во Велес

🔶 Во очекување на вечерашните проекции, уживајте во неколку моменти од синоќешните проби.

Можеби ќе ве интересира...

Жаклина Лазаревска: Учебната година со физичко присуство се одвива успешно, реформите во образованието продолжуваат

Vesti +

Фрчат казни за возачи со затемнети стакла

Vesti +

Тренчевска за ТВ 24: Нема отпуштања, туку преку мобилност и преземања вработените ќе одат во институции каде што недостасува таков кадар

Vesti +

Овие три хороскопски знаци конечно ќе ја најдат долгоочекуваната љубов

Vesti +

Живковиќ: Трудот на работниците не смее да се потценува, оваа Влада има политичка позиција за покачување на минималната плата

В+

Предизвикувач на многу болести: Овие пет намирници помагаат во борбата против стресот

Vesti +